Garderoba – wygoda w każdym domu

Miejscem, w którym przechowujemy odzież, obuwie i dodatki jest garderoba. Nie musi to być odrębne pomieszczenie, a dobrze skonstruowany i przemyślany mebel, który można ulokować choćby w przedpokoju. Jak może on wyglądać?

Mówiąc o garderobie, na myśl przychodzą dwa skojarzenia. Jedno odnosi się ogólnie do wszelkiego rodzaju odzieży, którą zakładamy. Drugie to pomieszczenie, które jest tak naprawdę ogromną szafą z przestrzeniami na koszule, sukienki, garnitury, odzież sportową i dodatki. Jest to opcja, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Powód jest prozaiczny, potrzebne jest odpowiednie do tego miejsce. Jeżeli takie się znajdzie, to odpowiednio zaprojektowane i wyposażone będzie służyło na lata. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Co, jeśli nie mamy wystarczającej ilości miejsca?

Dobrze się ustaw

Ograniczone miejsce sprzyja kreatywności. Po przemyśleniu własnych potrzeb można zaprojektować np. przedpokój, aby jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń. Na pewno w tym miejscu potrzebny jest wieszak na kurtki. Jeśli chcemy pomieścić ubrania sezonowe to dobrze, gdy znajdzie się szafa. Dodatki również zmieniają się wraz z porami roku. Miejsce na nie, a także drobne przedmioty, jak klucze pozwoli zapanować nad porządkiem. Schowane buty również.

Określając potrzeby, warto zrewidować czy przedpokój pomieści odpowiednią ilość mebli. Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to przystępujemy do działania. Z kolei, jeśli nie, to trzeba opracować inne rozwiązanie. Na pewno pierwsze skrzypce grają ubrania i dodatki sezonowe. Muszą być zawsze pod ręką, gdyż często z nich korzystamy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wielofunkcyjna garderoba.

Funkcjonalna garderoba

Odpowiedni mebel, który można umiejscowić w przedpokoju lub pomieszczeniu do tego dedykowanym, powinien mieć kilka przydatnych funkcji. Wieszaki na odzież wierzchnią są niezbędne nawet latem. Szafka na czapki i kapelusze, a zimą również szaliki i rękawiczki idealnie nada się także na okulary przeciwsłoneczne czy inne drobiazgi. Asortyment zawsze można dopasować do potrzeb i pór roku. Dzięki temu unikniemy piętrzenia się niewykorzystanych rzeczy.

Zamontowane pionowo duże prostokątne lustro pozwala na zobaczenie całej sylwetki. Nie umkną naszej uwadze zawinięty kołnierz lub rozwiązana sznurówka. Ostatni rzut oka przed wyjściem i można ruszać do pracy, uczelni czy na spotkanie ze znajomymi. Po powrocie przydatne może okazać się zainstalowane w garderobie siedzenie, które pozwala na łatwe zdjęcie obuwia. Te następnie chowamy do szafki pod siedziskiem. Wygoda i porządek w zasięgu ręki. Jeżeli szukamy praktycznej garderoby, to warto zajrzeć na https://www.meblewojcik.com.pl/typ-mebla/garderoby,3.html.

Wystrój wnętrza

Przy projektowaniu wnętrza zwracamy uwagę na wiele aspektów. Ile mamy miejsca, ile jest pomieszczeń, czy mieszkanie jest dobrze nasłonecznione, czy raczej nie. W sytuacji, gdy nasz przedpokój jest mały i chcemy uniknąć efektu przytłoczenia, to warto pomyśleć o wielofunkcyjnej garderobie. Dzięki temu w jednym meblu zyskamy kilka praktycznych i przydatnych zastosowań. Reszta przestrzeni może być wykorzystana na dodatki.

Wiele pomysłów i inspiracji kryje się we wszystkich z nas. Czasami mając do dyspozycji niewielkie przestrzenie, możemy stworzyć przytulne i praktyczne wnętrze. Z kolei duża powierzchnia daje nam więcej możliwości. Garderoba w obu wypadkach może być praktyczna i wygodna w użyciu. Ważne, żeby określić swoje potrzeby i dopasować do nich odpowiedni mebel. Stanie się on stylową wizytówką mieszkania, która będzie widoczna zaraz po przekroczeniu progu.