Drzwi pcv czy aluminiowe?

Na podstawie wieloletnich obserwacji możemy jednoznacznie stwierdzić, że rynek drzwi oraz okien przechodzi swego rodzaju renesans. Na próżno szukać w ofercie najbardziej znanych producentów wyrobów prostych, niewyróżniających się niczym szczególnym oraz powstających z najtańszych dostępnych materiałów. Obecnie wytwórcy prześcigają się w nietypowych propozycjach w kwestii designu oraz zastosowanych surowców. Największą popularnością w kraju nad Wisłą cieszą się produkty PCV oraz aluminiowe. Które z nich wybrać?

Okazuje się, że każde z drzwi mają zarówno swoje wady jak i zalety. Jeżeli chodzi o drzwi z PCV, to sprawdzą się one wręcz doskonale w budownictwie mieszkaniowym oraz rekreacyjnym. Produkty takie są nie tylko piękne, ale i oferują co najmniej zadowalającą izolację termiczną. Materiał z którego powstają gwarantuje ograniczoną do minimum konserwację, co z pewnością ucieszy osoby, które po powrocie z pracy do domu nie mają czasu ani chęci na oliwienie zawiasów, ich odpowiednią regulację oraz usuwanie z framugi środka smarnego. Z przyjemnością informujemy, że są one wyrobami niemalże bezobsługowymi, a dodatkowo przygotowanymi w szerokiej gamie kolorów, kształtów i wzorów, dzięki czemu każdy konsument znajdzie w portfolio popularnych firmy oferujących elementy wykończeniowe produkt w pełni wpisujący się w jego oczekiwania oraz potrzeby. Uniwersalność drzwi PVC sprawia, że perfekcyjnie wpasują się one w wystrój każdego wnętrza, a także sprawdzą się nad wyraz dobrze jako drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego, bliźniaka, czy też bloku mieszkalnego.

Ich minusem jest jednakże ograniczona wytrzymałość oraz podatność na uszkodzenia mechaniczne. Problemy te nie występują jeżeli zdecydujemy się na kupno produktu wykonanego w stu procentach z aluminium. Jest on często używany w firmach, fabrykach oraz pracowniach, gdzie drzwi muszą być często otwierane i zamykane, a dodatkowo są one narażone na wszelkiego rodzaju wgięcia czy deformacje z uwagi na specyfikę realizowanych w poszczególnych pomieszczeniach procesów przemysłowych. O wiele rzadziej stanowią one element wyposażenia budynków mieszkalnych, co jest w pełni zrozumiałe – nie są one aż tak atrakcyjne dla oka, natomiast paleta ich kolorów oraz stylów jest ograniczona. Nie mają one bowiem wyglądać oszałamiająco, a gwarantować użytkownikowi niezawodność, długowieczność i pełne bezpieczeństwo. Z uwagi na wysoką jakość zastosowanego materiału są one także droższe od swoich odpowiedników powstających z PVC, co z kolei sprawi, że nie będą one zakupem na każdą kieszeń – będą mogli sobie na nią pozwolić jedynie bardziej zamożni przedsiębiorcy czy właściciele budynków mieszkalnych, jednakże w zamian otrzymają produkt, który nie zawiedzie ich nawet po wielu latach nieprzerwanego użytkowania. Można więc niniejszy artykuł podsumować stwierdzeniem, że zwycięzca tego pojedynku będzie dla każdej z grup odbiorców inny – wszystko zależy bowiem od tego, czy priorytetem będzie dla nich wygląd i cena, czy też wytrzymałość oraz precyzja wykonania.