Domowy sposób na aranżacje wnętrza

Wiosna i lato to czas, gdy przeprowadza się najwięcej remontów. To w tym okresie decydujemy się na przemalowanie mieszkania czy kupno nowych mebli. Jeśli brakuje nam pomysłów to podpowiadamy w jaki sposób skutecznie odświeżyć swoje mieszkanie.

Po czym poznać, że czas na zmiany?

Po czym tak naprawdę poznać, że nasze mieszkanie potrzebuje remontu czy odświeżenia. Pewne szczegóły widać gołym okiem – brudne ściany czy zniszczone meble. To tak naprawdę wyraźny sygnał, że pora coś zmienić. Są też inne przyczyny, które powodują, że potrzebny jest remont, z których na pierwszy rzut okna, nie zdajemy sobie sprawy. Po prostu w mieszkaniu czujemy się źle, a to znak, że warto zastanowić się skąd bierze się ten dyskomfort. Wówczas można zdecydować się na konkretne zmiany.

Co warto zmienić na początku

To na co najczęściej się decydujemy to przemalowanie ścian. Jeszcze kilka lat temu w większości domów królowała biel na ścianie, lecz bardzo szybko producenci farb wprowadzili nowe produkty. Obecnie poza typowymi emulsjami do wyboru są farby akrylowe, lateksowe i satynowe, cechuje je duża odporność na zabrudzenia i trwałość koloru. W ten sposób możemy urozmaicić nasze mieszkanie dodając poza bielą dodatkowy kolor lub zaplanować jakąś kompozycję. Na ścianie można również zaaplikować fototapetę, co ostatnio stało się niezwykle modne.

Przy zmianie koloru ściany warto pochylić się również nad zmianą zasłon, które należy dobrać pod kolor ścian i ewentualnie w odcieniu mebli. Polecamy również rozważyć kupno rolet, które również pozwolą urozmaicić wnętrze i sprawią, że odbierzemy je zupełnie na nowo. W orbicie rolet polecamy również plisy czy rolety dzień noc.

Nieco większym wydatkiem poza przemalowaniem i odświeżeniem ścian jest wymiana mebli. Aranżacja wnętrz w konkretnym stylu wiąże się ze sporym wydatkiem, my tym razem skupimy się na wyborze mebli współczesnych. Ładne i nowoczesne meblościanki to wydatek wynoszący około tysiąc złotych, nie jest to zatem aż tak wygórowana cena, a warto się nad tym zastanowić. Polecamy meble o jasnym kolorze np. dąb sonoma czy jesion. Spowoduje to, że nasze mieszkanie będzie bardziej przestronne i przyjemniejsze w odbiorze.

Ostatni element aranżacji

Ostatnim elementem aranżacji nad którym warto się pochylić to dobór odpowiednich artykułów dekoracyjnych. Można je kupić w pierwszym lepszych hipermarkecie, co jeszcze parę lat temu nie było możliwe. W niektórych sklepach artykuły te ułożone są kolorystycznie, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z wyborem odpowiednich. Mile widziane są flakony, kwietniki czy nawet świece zapachowe. Wiele osób decyduje się na kapy czy poduszki. Jeśli posiadamy ławę to możną wybrać dla niej obrus. Tak naprawdę specturm wyboru jest bardzo szerokie.

Jesteśmy przekonani, że te z pozoru oczywiste i proste rady pozwolą państwu podjąć decyzję o remoncie i zaplanować ciekawe i niepowtarzalne wnętrze.

Dodaj komentarz