Czym się kierować przy wyborze mebli do sypialni?

Odpowiedni wystrój sypialni, a więc pomieszczenia, w którym spędzamy znaczną część wieczora oraz niemalże całą noc, nie jest zadaniem tak prostym jak mogłoby się początkowo wydawać. Dlatego też postanowiliśmy dla naszych czytelników przygotować artykuł, w ramach którego poinformujemy czym powinni oni się kierować przed oraz w trakcie zakupów, aby nowe nabytki dekoracyjne i użytkowe napawały radością, jak też przyciągały zazdrosny wzrok gości.

Przede wszystkim poświęćmy nieco czasu na dokładne rozplanowanie przestrzeni oraz określenie jakich mebli, akcesoriów oraz elementów upiększających potrzebujemy. Znacznie ułatwi nam to podróż do sklepu, bowiem kiedy już się tam znajdziemy, nie będziemy zmuszeni do podejmowania decyzji pod wpływem chwili, niejednokrotnie decydując się nabyć określony mebel impulsywnie. Właściwie przygotowany plan, który określi ilość, typ, styl, materiał oraz kolor komponentów wyposażenia których niezbędnie potrzebujemy nie tylko w znacznym stopniu ograniczy zakupowy stres, ale także pozwoli podjąć sensowne, zdroworozsądkowe decyzje, które poskutkują nabyciem mebli służących nam przez długie lata.

Nie dajmy się także usidlić błędnemu przekonaniu, że jeżeli w danym sklepie nasz wymarzony produkt jest obecnie w promocji, nie ma możliwości, aby w innym był on jeszcze tańszy. Wiele osób dokonuje zakupu w pierwszym odwiedzonym sklepie, a następnie przeglądając katalogi innych centrów handlowych oferujących meble lub też przeszukując zasoby sieci Internet odczuwa silny zawód, bowiem okazuje się, że dokładniejsze badanie rynku pozwoliłoby zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Jak mówi manager krakowskiego salonu MIX MEBLE; ważne jest także, aby meble do sypialni utrzymane były w odpowiednim stylu. Nic bowiem nie będzie raziło bardziej, niż spokojne, rustykalne wnętrze pomieszczenia przyozdobione nowoczesnymi, a niekiedy nawet wysoce futurystycznymi elementami wystroju. Produkty takie mogły prezentować się doskonale na witrynie sklepowej, jednak po ich przywiezieniu do domu oraz ustawieniu w uprzednio określonym miejscu okazać się może, że wybór był całkowicie nietrafiony, a niejednokrotnie dodatkowo warunki zawartej ze sklepem umowy ograniczają możliwość dokonania zwrotu po złożeniu przedmiotu lub usunięciu z niego folii ochronnych.

Jeżeli nie dokonujemy aranżacji wnętrza, a w pomieszczeniu tym znajdują się już meble, dokładnie je zmierzmy i na podstawie dokonanych pomiarów określmy czy potrzebujemy wyrobów, które byłyby nieco większe, zauważalnie mniejsze lub też charakteryzowałyby się podobnymi gabarytami. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w której radość z nowego nabytku przyćmiewa fakt, że nie mieści się on w drzwiach do sypialni lub też całkowicie zasłania dostęp do okna, jednocześnie sprawiając że wnętrze wygląda na nienaturalne zagracone lub też utrzymane w nadmiernie minimalistycznym tonie.

W sytuacji, gdy przed udaniem się do sklepu meblowego zaznajomimy się z powyższymi wytycznymi, a następnie wdrożymy je w życie, możemy mieć niemalże całkowitą pewność, że wynikiem naszej eskapady będą wręcz idealnie dostosowane do specyfiki naszego wnętrza wyroby.

Dodaj komentarz