Czym są meble prowanslaskie

meble prowansalskie meble zych

Często słyszymy o meblach prowansalskich – czy jednak zastanawialiśmy się kiedyś czym się charakteryzują takie meble i po czym je rozpoznać? Pierwszym charakterystycznym elementem jest ich kolor. Są to prawie zawsze bardzo jasne barwy, często wręcz białe.

Nie należy jednak tego mylić z typową, gładką płytą meblową z MDFu – meble prowansalskie na ogół poddawane są dyskretnym zabiegom postarzającym, dzięki którym pozbywamy się odczucia że chodzi o masowo produkowane meble ze słynnej szwedzkiej sieci sklepów meblowych, tylko mamy produkt z indywidualnymi cechami.

Wspomniane postarzanie bowiem niekoniecznie jest robione maszynowo, co oznacza że każdy mebel różni się trochę od wydawałoby się identycznego egzemplarza który stoi obok. Inną cechą charakterystyczną dla mebli prowansalskich jest prostota i skromność, jednak ponownie nie mylmy tego z gładkimi i nudnymi płytami meblowymi.

W meblach prowansalskich bowiem bardzo często wprowadzane są dyskretne elementy dekoracyjne i drobne rzeźbienia które sprawiają, że w otoczeniu takich mebli czujemy się ciepło i komfortowo. Jeśli jasność mebli niekoniecznie nam jednak odpowiada, a przy tym chcemy pozostać w klimacie oferowanym przez meble prowansalskie, to możemy też dobrać meble w kolorach lawendy, zieleni i fioletów – i z takimi barwami (uzupełnionymi o beże i szarości) najlepiej komponują się takie meble.
A skoro ten styl umeblowania najbardziej kojarzy się z ciepłem i przytulnością, to jednym z najwłaściwszych miejsc w których powinniśmy umieścić te meble jest sypialnia. Odpowiednio dobrane, stylowe szafki nocne, wygodne łóżko do sypialni, lustro, pojemna komoda mogąca też służyć jako krzesło… te wszystkie elementy sprawią, że poranne wstawanie z łóżka będzie jeszcze trudniejsze – bowiem jak można opuszczać tak gustownie umeblowane pomieszczenie?

Sporo mebli ten typu znajdziesz w sklepie internetowym Meble Zych

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz