Czym jest home staging?

Jeśli planujesz sprzedać mieszkanie, w Twoim słowniku koniecznie powinno znaleźć się pojęcie zawarte w nagłówku. Dzięki tej technice wartość nieruchomości może znacznie wzrosnąć, wprost proporcjonalnie do rosnącej liczby chętnych na jej zakup lub wynajem. Home staging – co to takiego?

Potęga marketingu

W dzisiejszych czasach, czy tego chcemy czy też nie, na każdym kroku mamy do czynienia z marketingiem. Jest to niezwykle złożona branża, a specjaliści w tej dziedzinie potrafią zdziałać cuda i przekonać do zakupu niemal każdego. Ich kluczem do sukcesu są kreatywne sloganyreklamowe, przykuwające uwagę i kontrowersyjne grafiki. Wbrew pozorom to nie wszystko. A zatem… Przejdźmy do rzeczy.

Home staging jest niczym innym jak przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Zajmują się nim projektanci wnętrz, którzy potrafią nadać atrakcyjności każdemu pomieszczeniu. Ich priorytetem jest sprawienie dobrego pierwszego wrażenia na potencjalnym kupcu. By sprostać jego oczekiwaniom, projektanci muszą sami wczuć się w rolę klienta i poddać wnętrze surowej ocenie. Na co trzeba zwrócić uwagę? Podstawą jest sprzątanie. Wystarczy umyć okna, podłogi i zadbać o zmycie brudnych naczyń oraz schowanie z wierzchu zbędnych przedmiotów. Te zabiegi pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń. W następnej kolejności warto zadbać o stworzenie nastroju w mieszkaniu dzięki dekoracjom takim jak świeże kwiaty czy niecodzienne zasłony. Dobrze sprawdzi się także delikatna muzyka w tle i odświeżacz powietrza, a niebagatelną rolę odgrywa w mieszkaniu stosowne oświetlenie.

Kiedy zatrudnić projektanta?

Home staging jest szczególnie potrzebny gdy obserwujemy sytuację, w której wiele osób ogląda nieruchomość, jednak na tym kończy się ich zainteresowanie. Oznacza to, że oferta jest atrakcyjna, jednak samo w sobie mieszkanie  nie wzbudza podziwu. Jeśli dotyczy Cię powyższy problem sprawdź ofertę pracowni Bartka Wolskiego – architekt wnętrz i  projektowanie wnętrz Szczecin, który pomoże zwiększyć atrakcyjność Twojego lokalu i przyśpieszyć sprzedaż lub wynajem z zachowaniem możliwie najwyższego profitu.

Dodaj komentarz