Czy wiesz jak ważne jest ciepło w Twoim domu?

kominki gazowe

Pierwszym o czym pomyślimy jest oczywiście komfort – przecież nikt nie lubi marznąć. Niska temperatura w mieszkaniu wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie. Jedyne na co mamy ochotę w zimne dni to położyć się z książką i kubkiem gorącej kawy pod kocem, zwinięci niczym kokon. Grube ubrania odbierają swobodę naszym ruchom i utrudniają wykonywanie codziennych czynności takich jak sprzątanie czy gotowanie, za to bez nałożonego swetra chorobę mamy gwarantowaną… Antidotum na całe powyższe zło jest nic innego jak montaż w domu kominka. Jest to rozwiązanie grzewcze, które poza ciepłem wprowadzi przytulną atmosferę w domu oraz nietuzinkowy design. Na rynku istnieje wiele rodzajów kominków: kominki murowane otwarte, zamknięte z kasetą lub wkładem kominkowym, kominki gazowe.

Oszczędność

Nie warto oszczędzać na ogrzewaniu. Mówi się, że kto oszczędza płaci dwa razy, i nie chodzi tu wcale o jakość kominka, w który się zaopatrzymy (choć to też jest ważne). Niedogrzane mieszkanie może przede wszystkim niekorzystnie wpływać na zdrowie domowników. Pieniądze, których nie przeznaczyliśmy na ogrzewanie trzeba będzie wydać na antybiotyki i inne lekarstwa. Co więcej, przeziębienie spowodowane osłabieniem odporności to nie jedyny objaw, z którym możemy się spotkać – bezsenność, problemy ze snem, narastające zmęczenie, zawroty głowy, złe samopoczucie i osłabienie to także efekt niedogrzanego mieszkania. Zaobserwować możemy również nastąpienie szybszego procesu starzenia się skóry i jej infekcji, wysuszenia śluzówek nosa oraz gardła, a także problemów z oddychaniem, które są wyjątkowo niebezpieczne dla małych dzieci i osób starszych.

Szkodliwe nie tylko dla nas, ale także dla budynku

Kolejny problem to przykre zapachy oraz zagrzybienie mieszkania. Aby zwalczyć te objawy również możemy wydać majątek na usługę ozonowania lub remont, a mogliśmy przecież zainwestować wcześniej w ogrzanie mieszkania. Unoszenie się wolnych rodników i roztoczy w powietrzu jest szczególnie niebezpieczne dla alergików i sprawia nasilenie się chorób układu oddechowego!

Przekonany? Żeby uniknąć powyższych zagrożeń zdrowia, a nawet życia, zarówno swojego jak i swoich bliskich, warto zaopatrzyć się w odpowiedni system grzewczy jak kominek. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku kominki gazowe, których szeroka oferta pozwoli wybrać sprzęt idealny do Twoich potrzeb i Twojego wnętrza. Kominki gazowe są łatwe w użytkowaniu, nie potrzebują kontroli w procesie spalania. Aby odpalić kominek gazowy wystarczy użyć przycisku odpalania. To dogodne rozwiązanie dla mieszkania nie posiadającego przewodów dymowych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz