Czy szafki pod telewizor wciąż mają sens?

Coraz więcej osób wybiera dziś telewizory zawieszane na ścianę. Nie brakuje jednak ludzi sceptycznie podchodzących do wywiercania otworów, by go zawiesić. W końcu to hałas i bałagan. W wielu domach wciąż znajdują się telewizory stojące na półkach i szafkach. Są to więc meble ciągle popularne i potrzebne.

 

Szafka pod telewizor jako mebel salonowy

 

Telewizor zazwyczaj znajduje się w salonie, a więc pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Wygląd salonu jest bardzo ważny dla naszego komfortu. Meble są jednym z najważniejszych elementów salonu, a do nich należy również szafka pod telewizor. Taką szafkę czy półkę można kupić osobno lub w komplecie z innymi meblami salonowymi. Szafka taka jest zwykle wąska i ustawiana przy ścianie, więc nie zajmuje dużo miejsca i można wykorzystać ją również do innych celów niż samo postawienie telewizora.

 

Nie tylko pod telewizor

 

Szafka pod telewizor nie musi służyć tylko do tego celu. Posiadając telewizor, mamy również szereg innych gadżetów z nim związanych, które musimy trzymać w jego pobliżu. Na szafce czy półce możemy położyć piloty, dekoder, odtwarzacz DVD, małe głośniki czy konsolę. Możemy przechowywać w niej również płyty z filmami lub grami i akcesoria do gier. Taki mebel pełni również funkcję dekoracyjną. Warto postawić na nim różne, ciekawe dodatki.

 

Jak wybrać szafkę pod telewizor

 

Mimo dużej funkcjonalności tego mebla wybierając szafkę pod telewizor, powinniśmy skupić się najpierw na telewizorze. Szafka powinna być dopasowana do jego wielkości, ale nie oznacza to, że do dużego telewizora potrzeba dużej szafki. Wręcz przeciwnie. Zbyt duża szafka może nam optycznie zmniejszyć telewizor i spowodować zaburzenie harmonii aranżacji pomieszczenia. Dopiero w drugiej kolejności pomyślmy o wszystkich towarzyszach telewizora i wybierzmy szafkę, w której zmieszczą się wszystkie akcesoria, jakie mamy i potrzebujemy w niej schować.

 

Różnorodność wyboru

 

Wybór szafek i półek pod telewizor jest dziś w sklepach naprawdę ogromny. Można znaleźć te meble niemal w każdym stylu, zarówno nowoczesne, jak i minimalistyczne, eleganckie, barokowe, skandynawskie, rustykalne, prowansalskie czy nawet loftowe. Nie ma żadnych ograniczeń. Wśród nowoczesnych modeli znajdują się między innymi szafki wyposażone w listwy oświetleniowe LED czy oszklone drzwiczki. Dostępne są również szafki, do których wykonania użyto głównie szkła.

 

Czy szafki pod telewizor wciąż mają sens? Jasne, że mają i są to meble naprawdę potrzebne. Nie da się ukryć, że one też mają ogromny wpływ na komfort oglądania telewizji, co jest bardzo istotne, gdyż przed telewizorem spędzamy często nie minuty, a godziny.

 

Nowoczesne szafki rtv w sklepie Akord https://sklep.akord.net.pl/55-komody-rtv

Dodaj komentarz