Czy izolacja natryskowa pianką PUR się opłaca?

Pianka PUR jest używana z kilku powodów:

  • Strumień pianki PUR idzie w parze z tym, że pianka izolacyjna rozpylająca zatrzymuje płytki i łupki przed zsunięciem i wzmacnia dach, przytrzymując  je na swoim miejscu.
  • Zwiększa izolację temperatury w dachu i chroni zbiorniki wodne i rury przed zamarzaniem.
  • Tworzy suchą, czystą i użyteczną przestrzeń na poddaszu.
  • Pianka jest przyjazny dla środowiska.
  • Izolacja tą metodą jest szybka i skuteczna

Uważamy, że powyższe twierdzenia pokazują że wybór pianki pur to dobra decyzja. Jeżeli potrzebujesz wykonać izolację skutecznie, szybko i trwale to wybór ocieplania dachu pianką PUR będzie odpowiedni.

Izolacja pianką PUR trwale zwiększa temperaturę w izolowanym budynku, pianka jest bardzo łatwa w nanoszeniu, dodatkowo cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia związane z czynnikami z zewnątrz.

Ile kosztuje izolacja pianką PUR

Koszt izolacji jest zależny od grubości izolowanej powierzchni i jej obecnej izolacji , oraz od rozwiązania które wybraliśmy do izolacji, czyli metoda  zamknięto i otwarto komorowa.

przybliżony koszt za wykonanie usługi to 100-200zł na metr kwadratowy. Niższy koszt jest dla warstwy cienkiej pianki dla stabilizacji, natomiast wyższy koszt będzie w przypadku grubszej warstwy, która będzie izolowana.

Podsumowując…

Pianka PUR  jest obecnie najefektywniejszą metodą ocieplania oraz hydroizolacji. Niecodzienne właściwości pianki PUR sprawiają, że materiał ten jest doskonałym izolatorem, trwałym, idealnie szczelnym oraz przyjaznym dla człowieka. Wybierając natryskową piankę PUR maksymalnie ocieplisz  swój dom, co przełoży się na spore oszczędności przy zużyciu energii. Niewątpliwe jest to technologia przyszłości, którą możesz mieć już teraz!

Artykuł opracowany przez firmę Termkon. Więcej informacji na temat Izolacji pianką PUR:  http://termkon.pl/oferta/izolacje-pianka-poliuretanowa-pur 

 

 

Dodaj komentarz