Czy docieplanie stropodachu to funkcjonalne rozwiązanie?

Termoizolacja to bardzo ważny element podczas planowania i budowy domu. Nowoczesne technologie umożliwiają bowiem zastosowanie rozwiązań, które znacznie podnoszą funkcjonalność budynku. Jednym z nich jest docieplanie stropodachu. Co to takiego?

 

Gdzie stosuje się docieplanie stropodachu?

Terminem tym określamy ostatnią kondygnację budynku pełniąca rolę dachu płaskiego. W stropodachu nie ma poddasza. Rozwiązanie to stosuje się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. W tym pierwszym wykonuje się wariant wentylowany. Oznacza to, że po warstwie termoizolacji tworzy się przestrzeń powietrzną wentylowaną lub odpowietrzaną. Taka konstrukcja liczy zazwyczaj sześć warstw. Na strop nakłada się paroizolację, która powinna znaleźć się szczególnie nad tymi pomieszczeniami, które cechują się wysokim nasyceniem powietrza parą wodną. Wykonuje się ją z folii lub papy. Do termoizolacji natomiast wykorzystuje się celulozę oraz wełnę mineralną. Stropodach jest zakończony warstwą pokrycia dachowego wykonaną z papy. Wzmacnia ją warstwa konstrukcyjna złożona z korytkowych lub panwiowych płyt.

 

Na czym polega docieplanie stropodachu?

Na docieplanie stropodachu decyduje się coraz więcej Polaków. Nic dziwnego, rozwiązanie to generuje bowiem wymierne korzyści. Nowoczesna technologia umożliwia docieplanie stropodachu podczas jednej operacji technologicznej. Dzięki temu nie tworzą się chociażby mostki termiczne. Do stworzenia takiej konstrukcji wykorzystuje się wełnę mineralną oraz celulozę. Tę pierwszą możemy podzielić na watę szklaną oraz wełnę skalną. Masowo stosuje się ją do izolacji stropów, poddaszy nieużytkowych oraz stropodachów wentylowanych. Jej obecność gwarantuje dużą izolacyjność materiału, a także odporność na działanie szkodników. Wełna jest także niepalna oraz nie absorbuje wilgoci z otoczenia. Nie wymaga także konserwacji. Celuloza z kolei to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Pozyskuje się ją z papieru gazetowego bez nakładu dużych ilości energii.

 

Co powoduje docieplanie stropodachu?

Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, na pewno tego nie pożałujesz. Twój dom zyska zupełnie nowy komfort termiczny. Sprawdź tutaj więcej informacji na ten temat http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Zimą będzie w nim cieplej i a utraty energii będą mocno zredukowane. Latem zaś upalne powietrze nie dotrze do naszych pokoi. Wewnątrz będzie chłodno i przyjemnie. Poza tym redukcji ulegnie także hałas, co wpłynie pozytywnie na nasze codzienne funkcjonowanie. Docieplanie stropodachu jest więc bardzo pożytecznym rozwiązaniem. Warto o nim pamiętać podczas planowania budowy domu.

Dodaj komentarz