Co warto kupić zanim urodzi się dziecko?

Dwie kreski na teście ciążowym to dla wielu par powód do wielkiej radości. Śmiech, szczęście i łzy wzruszenia mieszają się często ze strachem i lękiem. Przyszli rodzice dopiero za kilka miesięcy usłyszą pierwszy płacz swojego dziecka. Nie warto jednak czekać tak długo na skompletowanie wyprawki. Niektóre rzeczy warto zakupić jak najwcześniej.

Przy pierwszym dziecku wydatki poniesione przez rodziców na wyprawkę będą duże. Dobrym pomysłem zatem jest rozłożenie zakupów w czasie. W pierwszej kolejności można nabyć duże akcesoria, jak np. łóżeczko. Koniecznie z wyjmowanymi szczebelkami, regulacją wysokości położenia materaca oraz odpowiednimi atestami, które zapewnią maluchowi bezpieczeństwo. Materac nie może być ani za miękki, ani za twardy. Do łóżeczka potrzebna będzie pościel. Można ją jednak zakupić później, gdyż noworodek lepiej się będzie czuł w rożku, śpiworku lub otulaczu niż pod kołderką. Do przykrywania dziecka w domu bardziej nadaje się kocyk minky https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_POZOSTALE_KOCYKI-1445.html. Miękki i przyjemny w dotyku, a do tego lżejszy niż zwykła kołderka.

Przed porodem koniecznie trzeba nabyć wózek. W chwili obecnej na rynku jest wiele różnych modeli, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb i oczekiwań. Nie należy zapominać o przewijaku, wanience, kosmetykach do kąpieli i pielęgnacji. Priorytetem będzie oczywiście zakupienie ubranek i pieluch. W przypadku posiadaczy samochodu niezbędne jest kupno odpowiedniego do wieku dziecka fotelika, który posiada wszelkie wymagane atesty i spełnia normy bezpieczeństwa.

Jeszcze przed porodem można zakupić takie akcesoria jak smoczek, butelka do karmienia, laktator czy leżaczek. Oczywiście dopiero po porodzie okaże się, czy będą one potrzebne, jednak lepiej być zabezpieczonym na wszelkie ewentualności. Praktycznym dodatkiem do wyprawki są chusty dla dzieci https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_POZOSTALE_CHUSTY-1416.html. Można w nich nosić nawet noworodki, dzięki czemu mama ma wolne ręce, a maluszek cały czas czuje jej bliskość. Na początek wystarczy nabyć jeden egzemplarz, a kiedy mama nauczy się wiązać chustę i polubi to, wtedy można kupić kolejne.

Dodaj komentarz