Budowa basenu ogrodowego – o czym musisz pamiętać?

W ostatnich latach popularne stało się budowanie basenów na własny użytek. Bo powiedzmy sobie szczerze, kto z nas nie chciałby wskoczyć do wody i ochłodzić się w ciepły letni dzień, kiedy gorące słońce mocno daje się we znaki? Jeśli tylko w Twoim ogrodzie jest dużo wolnej przestrzeni, a przy tym dysponujesz dużym budżetem, realizacja przedsięwzięcia jakim jest budowa basenu jest na wyciągnięcie ręki. Podpowiadamy od czego zacząć i czego w Twoim przyszłym basenie nie może zabraknąć.

Jak zaplanować budowę basenu?

Pierwszym krokiem przy budowie basenu jest stworzenie solidnego planu działania, który krok po kroku będziesz realizować. Powinieneś dokładnie przemyśleć umiejscowienie basenu, jego wielkość oraz rodzaj. Jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań zastanów się, w jaki sposób będziesz użytkować swój basen. Chcesz go używać do relaksu, aktywności fizycznej, czy może będziesz z niego korzystać podczas spotkań z rodziną i znajomymi? Mierz siły na zamiary. Rozważ także aspekt finansowy budowy basenu. Pamiętaj, że będzie on zaletą domu i podniesie wartość nieruchomości. Potem z kolei przyjdzie Ci określić rozmiar i warunki zabudowy, a także zaprojektować basen. Jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie, koniecznie skonsultuj swój projekt z profesjonalną firmą. Wtedy będziesz miał pewność, że wszystko jest w porządku i będziesz mógł przejść do realizacji projektu.

Co powinno znaleźć się w basenie?

Są elementy, których nie może zabraknąć w żadnym basenie. Jednym z nich jest pompa basenowa, która będzie sprawdzonym sposobem na jego czyszczenie. Trzeba mieć na uwadze, że woda w basenie ogrodowym brudzi się jeszcze bardziej, niż ta w basenie krytym. Dobrze jest rozważyć także zamontowanie przykrycia basenu, które zabezpieczy go przed zimą, dziećmi, czy zanieczyszczeniami. Mało kto rezygnuje z oświetlenia, które daje fantastyczne efekty szczególnie nocą. Możesz wybrać białe lub kolorowe, w zależności które bardziej Ci się podoba. W przypadku basenów budowanych w Polsce raczej niezbędne będzie ogrzewanie basenu ogrodowego, dzięki któremu woda będzie ciepła nawet wtedy, gdy termometr na zewnątrz nie będzie wskazywał zbyt wysokiej temperatury. Zresztą trzeba mieć świadomość tego, że bez ogrzewania woda w basenie nie będzie w stanie nagrzać się na tyle, żeby można było się w niej z przyjemnością kąpać. No chyba, że jesteś typem osoby, której zimna woda w zupełności nie przeszkadza w zażywaniu wodnych kąpieli.

Dodaj komentarz