Aranżacja wnętrz małych pomieszczeń

aranżacje wnętrz pokój

Dekorując wnętrze nie możemy kierować się jedynie naszymi gustami i preferencjami lub budżetem. Przy doborze materiałów wykończeniowych trzeba wziąć pod uwagę rodzaj remontowanego pomieszczenia – jego wielkość, przeznaczenie, stan techniczny murów, źródło światła i mnóstwo innych aspektów. O ile w dużych pomieszczeniach mamy ogromne pole do popisu i nie musimy zbytnio martwić się o to, że „zagracimy” przestrzeń, o tyle w małych mieszkaniach pojawia się ten problem.

Zabiegi optycznie powiększające przestrzeń

Najważniejsze ze wszystkich jest oświetlenie. Jeśli mieszkanie o niewielkim metrażu wyposażone jest w duże, przestronne okna, przez które wpada wiele światła, nawet pomalowanie ścian na ciemne kolory nie będzie przyprawiało o klaustrofobię. Jeśli jednak pragniemy „powiększyć” kawalerkę na poddaszu, musimy wyposażyć ją w źródło światła o naturalnej barwie oraz starać się dobierać jasne kolory ścian. W małych pomieszczeniach warto postawić na minimalizm. Świetnie sprawdzą się sprzęty i meble, które da się złożyć lub schować gdy z nich nie korzystamy. Zamiast łoża małżeńskiego lepiej jest zakupić kanapę narożną, która w nocy staje się wygodną sypialnią, za dnia zaś służy do siedzenia i oglądania telewizji, niczym sofa. Jeśli chodzi o kuchnię, warto zabudować sprzęty takie jak zmywarka czy lodówka, by frontami nie różniły się od reszty szafek i nie wprowadzały chaosu. Jeśli zmywasz ręcznie, zamontuj suszarkę w szafce zamiast stawiać ją na zlewozmywaku…

Tego typu rozwiązania wymieniać można by bez końca, jeśli jednak chcemy mieć pewność, że nasza przestrzeń zostanie zaaranżowana we właściwy sposób, najlepiej zatrudnić do tego specjalistę.Tylko odpowiednia i przemyślana aranżacja wnętrz pozwoli komfortowo czuć się we własnym mieszkaniu. Małą przestrzeń wyjątkowo trudno jest rozsądnie zagospodarować. Nie ryzykuj zatem bycia niezadowolonym i pamiętaj, że kto oszczędza płaci dwa razy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz