Akumulatorowe wiertarko wkrętarki – Którą wybrać?

Na pewno trzeba sobie powiedzieć szczerze, że to narzędzie wysokiej użyteczności. Przyspiesza pracę, bo zwykły wkrętak pracuje nieporównywalnie wolniej. To też świetna wiertarka. Ma małe rozmiary i akumulator, co niewątpliwie sprawia, że i wewnątrz i na zewnątrz będzie się nią świetnie pracowało.

Podobnie jak akumulatorowa grupa tych sprzętów, i tu znajdziemy wiele rodzajów. Produkowane przez wiele firm mają duże zróżnicowanie pod kątem ceny i jakości. Startują od 100 zł i mogą docierać nawet do kwot powyżej 2500 za profesjonalne. Płacisz – masz. Czyli wiadomo, jakość zależy od budżetu. W zależności od zastosowań jednak, warto rozważyć czy zakup z najwyższej półki będzie faktycznie w twoim przypadku opłacalny. Chodzi o to, żeby nie marnować kasy.

Co jest ważne?

Na pewno choć wydają się podobne wszystkie wkrętarki, na pierwszy rzut oka ważna jest bateria i jej parametry. Chodzi tu bezpośredni oo czas pracy. Poza tym, ważne jest też ładowanie. Przeważnie moc wkrętarki na rynku to 12V choć to nie jest reguła. To, że baterie mimo iż mają niski amperaż i starczają na krótką pracę, wcale nie będą się szybko ładować. Przeciwnie. A 8-10 godzin potrzebne na ładowanie to tak naprawdę roboczy dzień przestoju. Są takie wkrętarki, które ładują się w dosłownie kwadrans, jednak tu wiadomo, ze mamy do czynienia z droższym sprzętem. Poza tym modele różnią się możliwością regulacji obrotów, biegami czy funkcją udaru. Ta ostania jednak zarezerwowana jest już tylko dla najmocniejszych.

Fachowej rady udzielili specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl oferujący łożyska, paski klinowe, koła pasowe, narzędzia i wiele wiecej pod adresem – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/9-mechanika

Dodaj komentarz