5 najważniejszych zalet robota sprzątającego

Roboty sprzątające szturmem podbiły nasze domy i mieszkania, rewolucjonizując mało przyjemny obowiązek, jakim jest utrzymywanie czystości. Okazały się nieodzownymi pomocnikami, którzy uwolnili domowników od konieczności regularnego sprzątania. Nowoczesne technologie zastosowane w ich konstrukcji, a także możliwość sterowania nimi dzięki aplikacjom umożliwiają powrót do czystego i zadbanego domu. Wśród dostępnych obecnie na rynku urządzeń tego typu wyróżniają się roboty marki Neato – nie tylko nietypowym kształtem, ale przede wszystkim nowoczesnymi rozwiązaniami, które spowodowały, że stały się one jednymi z najchętniej kupowanych modeli na całym świecie. Jakich pięć najważniejszych ich zalet należy wymienić?

1) Kształt umożliwiający dotarcie we wszystkie zakamarki

Modele marki Neato na pierwszy rzut oka wyróżniają się kształtem przypominającym literę D. Prostokątny przód to nie kaprys projektantów, ale przemyślana konstrukcja, pozwalająca dotrzeć robotom w miejsca znajdujące się przy ścianach i w kątach. Dzięki temu już nigdy nie znajdziemy zalegających w nich kłębów kurzu czy śmieci.

2) Mapowanie pomieszczeń

Laserowy system mapowania pomieszczeń zastosowany w robotach sprzątających marki Neato umożliwia wykonywanie sprzątania z doskonałą systematycznością. Robot zapamiętuje rozkład pomieszczeń i nawet jeśli jego bateria się rozładuje przed zakończeniem pracy, po naładowaniu jej wróci dokładnie w to samo miejsce, by dokończyć sprzątanie. Możemy być więc pewni, że włączając tryb sprzątania, zastaniemy dokładnie odkurzone wszystkie pomieszczenia.

3) Nowoczesny mechanizm sprzątający

W trakcie wykonywania sprzątania, szczotka robota Neato zbiera śmierci bezpośrednio do pojemnika. Pozwala to wyeliminować takie niepożądane zjawiska, jak wzbijanie się kurzu, co jest istotne szczególnie dla osób cierpiących na alergie górnych dróg oddechowych.

4) Dwa tryby czyszczenia

Pracując w trybie Eko robot Neato skutecznie czyści wszystkie twarde powierzchnie. To jednak nie wszystko – również posiadacze puszystych dywanów czy wykładzin, w których szczególnie często zalegają zanieczyszczenia mogą używać Neato do ich skutecznego sprzątnięcia. Tryb Turbo, ze zwiększoną mocą turbiny ssącej i specjalnie zaprojektowaną szczotką umożliwia ich dokładne odkurzenie.

5) Sterowanie przy pomocy aplikacji

Nawet jeśli znajdujesz się poza domem, możesz przy użyciu aplikacji na telefon lub tablet sterować robotem Neato. Włączenie, wyłączenie czy ustawienie harmonogramu sprzątania nie sprawi większego problemu, a ponadto w aplikacji można podejrzeć historię ostatnich 20 sprzątań, aby być pewnym ustawienia właściwego trybu.

Dodaj komentarz