Podstawowe narzędzia niezbędne w każdym domu

usługi remontowe poznań narzędzia skrzynka

Przestronne, stylowe i solidnie wykończone mieszkanie to marzenie każdego z nas. Jednak nawet w takim domu mogą wydarzyć się nieprzewidziane awarie, z których większość na szczęście można usunąć samodzielnie. Potrzebne do tego będą nie tylko pewne umiejętności majsterkowicza, ale również zestaw podstawowych narzędzi, a ich starannie dobrany komplet powinien się znaleźć w skrzynce narzędziowej każdego pana domu. Skompletowanie go nie wymaga poniesienia dużych kosztów, a mogą one pomóc nawet w najbardziej kryzysowej sytuacji.

Magiczna skrzynka pana domu.

Pierwszym elementem zestawu powinna oczywiście być sama skrzynka, w której narzędzia będą przechowywane. Nie ma co zdawać się na półśrodki i lepiej udać się do najbliższego sklepu, gdzie bez problemu dostaniemy odpowiedni model z dużą ilością przegródek i bezpiecznym, mocnym zamknięciem. Jest to o tyle ważne, że ochroni zawartość przed dziećmi, które w zabawie np. wiertarką czy śrubokrętem mogłyby zrobić sobie krzywdę. Wielkość skrzynki powinna być dopasowana do miejsca, w którym będziemy ją trzymać oraz ilości niezbędnych narzędzi.

Narzędzia najbardziej potrzebne.

Kiedy skrzynka została już wybrana, przyszedł czas na zakup jej pożytecznej zawartości. Nie ma co przesadzać w tej kwestii, ponieważ do poważniejszych awarii i tak trzeba będzie wezwać wykwalifikowanego fachowca. Najważniejszym narzędziem, o wyjątkowo szerokim zastosowaniu, są szczypce uniwersalne, nazywane potocznie kombinerkami. Można je z powodzeniem wykorzystywać przy wielu pracach, odkręcać czy przykręcać śruby, szybko zdejmować izolację z kabli, czy przecinać różnej grubości druty. Ich rączki koniecznie muszą być pokryte materiałem izolacyjnym chroniącym przed porażeniem prądem. W skrzynce swoje miejsce muszą także znaleźć wkrętaki, czyli popularne śrubokręty. Można kupić jeden model z wymiennymi końcówkami, ale lepiej sprawdzi się kilka płaskich i krzyżakowych o różnych wielkościach oraz solidnych uchwytach. Wiele osób decyduje się na wkrętak elektryczny, ale jego zakup to już kwestia osobistych preferencji. Oczywiście nie można się obejść bez mocnego i wytrzymałego młotka, a najlepiej dwóch, mniejszego i większego, oraz klucza nastawnego. W zależności od wykonania potocznie nazywany szwedem lub francuzem jest niezbędny np. do wymiany uszczelek w cieknącym kranie.

Oprócz wyżej wymienionych narzędzi warto również zaopatrzyć się w niewielką poziomnicę, bez której nie uda się niczego prosto powiesić oraz miarę zwijaną, czyli metrówkę, długości maksymalnie do 5 metrów. Nie zapominajmy też o taśmie izolacyjnej, różnego rodzaju wkrętach do drewna, gwoździach oraz ostrym nożu z wymiennymi ostrzami, podobnym do tego używanego do przycinania tapet. W domu swoje zastosowanie zawsze znajdzie niewielki brzeszczot, oczywiście z uchwytem, oraz ołówek stolarski, bardziej praktyczny niż jego typowe odmiany używane do rysowania. Ostatnim elementem wyposażenia skrzynki powinna być niewielka, ale mocna wiertarka, koniecznie udarowa, najlepiej o zasilaniu akumulatorowym.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BudDom – uslugiremontowepoznan.pl – oferującym profesjonalne usługi remontowo-wykończeniowe na terenie Poznania i okolic.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz