Oświetlenie typu LED

Profil LED (zob.lumines.pl)

Oświetlenie LED uchodzi za bardziej energooszczędne w porównaniu do tradycyjnych typów. Charakteryzuje się także znacznie dłuższą żywotnością od klasycznych żarówek. Dzięki stosowaniu oświetlenia tego rodzaju, można sporo zaoszczędzić, obniżając opłaty za prąd. Należy również dodać, że kiedy czas żywotności takiej żarówki dobiega już końca, sygnalizuje ona swoje zużycie, zaczynając świecić coraz słabiej. Nie wypala się więc nagle, jak dzieje się to w przypadku klasycznych żarówek.
Początkowo oświetlenia LED używano niemal wyłącznie w sprzętach elektronicznych. We wszelkiego rodzaju urządzeniach RTV, AGD czy też fotograficznych montowano diody w postaci małych, połyskujących na czerwono lub zielono, światełek. Szybko przekonano się o ich funkcjonalności i wygodzie w użytkowaniu, co poskutkowało niemałą rewolucją w sposobie oświetlania domowych pomieszczeń mieszkalnych. Okazało się, że wystarczy jedynie zwiększyć moc żarówek LED, by mogły świecić znacznie jaśniej i zastąpić tym samym całe mnóstwo świetlówek (klasyczne żarówki, świetlówki halogenowe oraz lampy jarzeniowe). Żarówki LED zużywają mniej energii, co wydaje się ekonomicznym rozwiązaniem dla wielu konsumentów.
Istnieje całe mnóstwo rodzajów oświetlenia tego typu. Producenci wypuszczają coraz to nowe modele, które mają wpasować się w standardy nawet najbardziej wybrednych klientów, a także zachwycać oryginalnością i gustownym designem. Lampki i dołączone do nich akcesoria doskonale pasują do nowoczesnych mieszkań, będąc nie tylko ekonomicznym źródłem światła, jak i stylowym dodatkiem dekoracyjnym. Producenci prześcigają się więc w wypuszczaniu coraz to nowszych modeli lamp oświetleniowych w odpowiednich kształtach, rozmiarach i odcieniach, starając się wpisać w rozmaite gusta swoich klientów.
Profil LED (zob.lumines.pl) jest przeznaczony do układania w nim taśm wykonanych w technologii LED. Warto go używać, gdyż umożliwia on prawidłowe odprowadzanie ciepła przez taśmę LED, znacząco wydłużając jej żywotność. Profile do taśm LED nadają się do najróżniejszych typów pomieszczeń, estetycznie się prezentując. Do ich montażu można użyć dowolnych narzędzi: od dwustronnej taśmy samoprzylepnej, przez silikon, aż do kleju montażowego. Na rynku dostępnych jest wiele modeli profilów LED, takie jak np. profil nawierzchniowy kątowy, płytki lub głęboki, a także wpuszczany, drążkowy czy półkowy. Występują one naturalnie w różnych kolorach w zależności od potrzeb i preferencji kupującego. Profile LED cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz