Łopaty do odśnieżania firmy Prosperplast

łopaty do odśnieżania

Zima co roku zaskakuje nie tylko drogowców. Obfite opady śniegu stanowią problem również dla właścicieli posesji, gospodarzy domu czy też działkowiczów. Każdorazowo należy pamiętać, by zanim nadejdą mroźne miesiące odpowiednio się zabezpieczyć. W jaki sposób?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, jakim sprzętem do odśnieżania oraz innymi akcesoriami przydatnymi do walki ze śniegiem i zimnem dysponujemy. Co roku dobrze jest odpowiednio zakonserwować łopaty czy szpadle, by służyły nam jak najdłużej. Kiedy nadchodzi jednak czas, w którym należy sprzęt wymienić – dobrze zdecydować się na produkty marki Prosperplast, wykonane z trwałych materiałów, o ergonomicznych uchwytach. Zdecydowanie ułatwią one żmudny proces odśnieżania. Zwłaszcza, jeśli będziemy pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim odśnieżanie posesji nie powinno być odkładane do momentu, w którym śnieg będzie bardziej ubity. Taką masę znacznie trudniej odgarnąć. Należy też pamiętać, by na różnych powierzchniach używać odmiennych narzędzi. Przykładowo – inaczej będzie się przedstawiać problem usunięcia warstwy śniegu z kostki brukowej, a inaczej z terenów przydomowego ogrodu. Śnieg z roślin ogólnie musi być usuwany z najwyższą ostrożnością.

Tradycyjnie, a jednak w nowoczesnej formie

Aby usunąć śnieg większość z nas sięga po metody tradycyjne, a więc wykorzystuje rozmaitego sortu łopaty do odśnieżania, wśród których na uwagę zasługują te wykonane z materiałów z recyclingu czy z aluminium (dostępne m. in. na stronie), zgarniacze o różnej szerokości. Równie istotne są akcesoria przeznaczone do odśnieżania samochodu. Tutaj należy pamiętać przede wszystkim o tym, by nie zarysować powierzchni. Wysokiej jakości materiały gwarantują takie bezpieczeństwo również w tej materii. Poza szuflami i łopatami w asortymencie dostępne są także narzędzia do skuwania lodu (tzw. zbijaki). Akcesoria można nabywać pojedynczo bądź w zestawach – wiele zależy od tego, jakim sprzętem dysponujemy.

Dobrą łopatę czy szuflę można poznać po odpowiednim zagięciu – wtedy dużo łatwiej odgarniać jest śnieg. Łyżka musi być solidnie wykonana, z metalu, by nie dochodziło do wyginania. Pewny uchwyt to także priorytet niezależnie od rodzaju sprzętu. Warto pamiętać o regularnym odśnieżaniu nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo własne, czy innych użytkowników posesji, ale również z uwagi na prawo, które wytycza w tej kwestii jasne zasady.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz