Co jest potrzebne do utrzymania basenu ogrodowego w czystości?

Posiadanie dużego przydomowego basenu to ogromna przyjemność dla wszystkich domowników. Trzeba jednak zadbać o jego walory estetyczne i oczywiście higienę. Oto najbardziej potrzebne produkty do utrzymania czystości w basenie.

Przyrządy do utrzymania czystości

 

Pośród najczęściej stosowanych przyrządów są filtry. Pompy piaskowe oraz kartuszowe dostosowane do ilości wody w basenie zapewniają ciągłą jej filtrację. Kolejnym ważnym elementem są dozowniki, zwane inaczej dyspensorami. Gwarantują one odpowiednie chlorowanie wody, co zabija mikroelementy dostające się do niej. Przy większych basenach wykorzystuje się mniej wymagające generatory chloru, które są jeszcze bardziej praktyczne i wymagające mniejszego nakładu pracy. Niezbędne mogą okazać się również specjalne zestawy do czyszczenia, które usuną większe zabrudzenia, jak na przykład liście, a jednocześnie nie zniszczą powłoki basenu. W miarę możliwości możemy uniknąć większego czyszczenia z pomocą plandeki, która zabezpieczy powierzchnię basenu, a w rozbudowanej wersji dodatkowo będzie nagrzewać wodę. Nie obędziemy się jednak bez chemii basenowej, która zadba o niezależne od nas aspekty.

Środki chemiczne do basenu

 

Po zbadaniu pH i zastosowaniu środków na jego wyrównanie musimy pozbyć się bakterii oraz drobnoustrojów, które mogą być dla nas niebezpieczne i wywoływać stany chorobowe. Wśród najpopularniejszej chemii basenowej, która poradzi sobie z tym zadaniem, znajdują się niezastąpione tabletki chloru. To głównie dzięki nim woda jest nieskazitelna. Dzięki osprzętowi, czyli dozującym pływakom nie uszkadza basenu, nie działa negatywnie na organizm człowieka, a jednocześnie dozuje stale odpowiednią ilość środka. Tabletki chloru stosowane są w większości basenów. Niektórzy korzystają z generatorów chloru, które wymagają użycia soli basenowej. Wybór zależy głównie od pojemności basenu rozporowego bądź stelażowego. Wśród ofert z tabletkami chloru można znaleźć wiele firm, lecz rekomendowaną przez wielu posiadaczy basenów jest Aquapool, która w swojej ofercie zawarła trzy różnorodne rodzaje tabletek chlorowych. Charakteryzują się bardzo dużą jakością oczyszczania. Wszystkie z nich można zakupić na stronie https://basenyogrodowe.pl/36-chemia-basenowa.

Walka z glonami

 

Mimo użytego osprzętu oraz chemii basenowej może się zdarzyć, że na powłoce basenu pojawią się nieestetyczne zielone glony. Wtedy bez przeszkód pozbędziemy się ich z użyciem specjalnego środka o nazwie Antyglon, który dopełni czystości wody basenowej.

Dodaj komentarz